« Zpět na všechny články

Výcvik v Bechyni

11.08.2016, 16:01

Dne 26. 3. 2016 se v rámci pravidelné odborné přípravy konal praktický výcvik ve vojenském prostoru v Bechyni. Zde byla využita jedna z budov, která slouží k nácviku různých situací pro příslušníky Armády České republiky. Výcvik byl zaměřen na tři scénáře.

V prvním měla dvě družstva nalézt osobu po pádu ze schodů. Poskytnout předlékařskou první pomoc, provést vyproštění osoby z prostoru schodiště a transportovat cca 100 m k fiktivnímu stanovišti Zdravotnické záchranné služby.

Druhý scénář se odehrával cca o hodinu později, kdy se setmělo. Jednotka byla rozdělena na dvě družstva, která se při plnění scénáře prostřídala. Jejich úkolem bylo provést průzkum a vyhledání osoby v zakouřeném neznámém prostředí a po záchraně osoby provést bojové rozvinutí k ohnisku požáru.

Třetího scénáře se účastnila opět dvě družstva po sobě. Hasiči měli za úkol nalézt náhradní ústupovou cestu v zakouřeném prostředí a společně objekt opustit bez použití hrubého násilí. To se jim během několika minut povedlo.